Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

ZIELONO W BIBLIOTECE

Przez cały kwietniowy tydzień trwały zajęcia „Zielono w bibliotece”. Uczestnicy zajęć mogli wziąć w nich udział pod warunkiem, że mieli przy sobie coś zielonego oraz znali hasło: „Masz zielone? Mam. Grasz w zielone? Gram”. W czasie zajęć uczniowie dowiadywali się, jakie znaczenie ma kolor zielony, ile ma on rodzeństwa oraz w jaki sposób powstaje. Mogli też posłuchać bajki o zielonej żabie (młodsi) lub baśni ekologicznej (starsi). Zajęcia były okazją do rozwiązywania „zielonych zagadek” oraz odgadywania „zielonych smaków”. Młodsi z ciekawością wysłuchali opowieści o tym, co robią żaby, kiedy chcą mieć dzieci. Starsi rozwiązali wirtualne zadania sprzyjające proekologicznym postawom. Na zakończenie na wszystkich czekała zielona zgadywanka. Nagrodą za udział w zajęciach były motywujące naklejki. Mamy nadzieję, że zajęcia były okazją do odczucia wielu miłych wrażeń!