Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Zajęcia w Bastei

Uczniowie  Koła Czytelniczo-Medialnego oraz klasa 2b-3b z opiekunami, w dniu 24 lutego 2020 roku, uczestniczyli w zajęciach nt. „Muzeum od kuchni”, które odbyły się w Bastei - gmachu stargardzkiego Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Dzieci dowiedziały się: Kto pracuje w muzeum? Czym jest zabytek? Jak powstaje wystawa?

W trakcie zajęć, uczniowie mogli dotykać, trzymać, oglądać i podziwiać różne eksponaty mające ponad sto lat. Dużą atrakcją było pisanie patykiem lub gęsim piórem z użyciem atramentu oraz zagadki angażujące wzrok i spostrzeganie polegające na odnalezieniu  drobnych szczegółów w ekspozycji przez lupę. Uczniowie chętnie podejmowali zadania, z życzliwością pomagali sobie nawzajem, świetnie bawiąc się przy tym.

Zajęcia w Muzeum były bardzo ciekawe, wszystkim się podobały. Przy okazji, wizyta w Bastei okazała się dobrym sposobem na nawiązywanie relacji rówieśniczych. Dzieci wykazywały inicjatywę  rozmowy, wymiany życzliwych słów między sobą, a nauczyciele z przyjemnością wspierali ich w działaniach, udzielając podpowiedzi.

[Małgorzata Szwalec]

Fotogaleria