Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Z PLECAKIEM PRZEZ POLSKĘ- WIELKOPOLSKA

W dniu dzisiejszym uczniowie z ZM i ZG odbyli swoją pierwszą podróż w ramach  projektu eTwinning "Z plecakiem przez Polskę" w malownicze zakątki naszego kraju. Punktem doceliwym była Wielkopolska. Uczniowie obejrzeli prezentację, pełną ciekawostek przyrodniczych, kulturalnych, historycznych związanych z  województwem wielkopolskim. Wysłuchali także rozmów w gwarze wielkopolskiej, wykonali do tego plakat oraz zagrali w quizy kahoot i baamboozle. Emocji było co niemiarA. Połączyliśmy się także z uczniami z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy razem z nami realizują ten projekt. Zwieńczeniem zajęć było wspólne przygotowanie wielkopolskich przysmaków- pyrów z gzikiem i rogali świętomarcińskich. Wyszły przepyszne. Kolejna wędrówka już w grudniu... Ale dokąd?- niech to zostanie jeszcze tajemnicą.

 https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/z-plecakiem-przez-polsk%C4%99-wielkopolska