Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Z PLECAKIEM PRZEZ POLSKĘ- PODHALE

We wtorek 14 grudnia uczniowie ZG i ZM wybrali się w kolejną wirtualną podróż w ramach realizowanego przez nich projektu eTwinning „Z plecakiem przez Polskę”. Tym razem odwiedzili przepiękne Podhale. Z obejrzanej prezentacji dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących tego regionu Polski. Wysłuchali gwary góralskiej, samodzielnie wykonali ciupagi i korale- elementy tradycyjnego góralskiego stroju. Wzięli również udział w pokazie góralskiej mody. Nie zabrakło też kulinarnego akcentu podróży i wspólnego przygotowania charakterystycznego dla Podhala dania, a mianowicie słynnych moskoli. Podsumowaniem zajęć była gra w quizy kahoot i  baamboozle, które pozwoliły uporządkować i utrwalić poznane wiadomości. Następna wyprawa już w nowym roku. https://www.zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/z-plecakiem-przez-polsk%C4%99-podhale