Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

9 czerwca uczniowie klasy 1, 1a -2a, 2b - 3b, 6a, ZE oraz Klasy Przysposabiającej do Pracy wybrali się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości panów strażaków mogli z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedzieli się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumieli, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Uczniowie mieli możliwość obserwacji zjazdu strażaka do akcji po metalowej rurze. Przekonali się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Jednak największą atrakcją było polewanie wodą przez strażaka.   https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/wycieczka-do-stra%C5%BCy-po%C5%BCarnej