Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Wizyta w Książnicy

4 października 2019 roku, pod opieką Justyny Siatkowskiej i Małgorzaty Szwalec, odbyły się zajęcia w Książnicy Stargardzkiej. Głównym ich celem było kształtowanie umiejętności samodzielnego poruszania się w przestrzeni tego budynku.

Uczniowie - poprzez „Wycieczkę po Książnicy z Rycerzem Mieszkiem” - zapoznali się z tutejszymi działami: Czytelnią Główną i Informatorium, Wypożyczalnią Główną, Działem Pedagogicznym, Działem Dziecięco-Młodzieżowym i Działem Audiowizualnym. Dużą atrakcją było zwiedzanie strychu biblioteki. Dzieci dowiedziały się jakie zasoby znajdują się w poszczególnych działach i jak z nich korzystać. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia. Dzieci były aktywne, dociekliwe, zadawały wiele pytań. Już czekają na kolejne.

W zajęciach uczestniczyli  uczniowie  Koła Czytelniczo-Medialnego oraz klas: 2b-3b i 5b z opiekunami. Serdecznie dziękujemy Pani Ani Kucharskiej.

[Małgorzata Szwalec]

Fotogaleria