Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

WARSZTATY CZYTELNICZO - PLASTYCZNE "STARY CZŁOWIEK I MORZE"

Dziś w bibliotece odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty czytelniczo-plastyczne. W zajęciach uczestniczyła klasa 7, która zmierzyła się z opowiadaniem E. Hemingay’a „Stary człowiek i morze”. Na początku uczniowie przeczytali na głos fragment lektury, a potem przystąpili do rozwiązywania online zadań czytelniczych. Była „Gra w milionera”, porządkowanie kolejności wydarzeń, określanie głównych cech bohaterów oraz udzielanie odpowiedzi na losowo wybrane pytania. Siódmoklasiści całkiem nieźle radzili sobie z zadaniami. Potem przyszedł czas na pracę plastyczną. Uczniowie świetnie współpracowali tworząc kompozycję z wykorzystaniem elementów ze styropianu. Efekt ich pracy można podziwiać na szkolnym holu. Mamy nadzieję, że taka forma też przyczyni się do lepszego zapamiętania treści lektury. https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/warsztaty-czytelniczo-plastyczne-stary-cz%C5%82owiek-i-morze