Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

"Urodziny Lolka" w Książnicy

27 lutego w Książnicy Stargardzkiej odbyły się zajęcia pt. „Urodziny Lolka. Setna rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II”, w którym udział wzięli uczniowie Koła Czytelniczo-Medialnego oraz klasa 1b-3b. Zajęcia miały na celu pobudzić wszystkie zmysły dzieci, po kolei zapoznać z faktami biograficznymi życia Karola Wojtyły (później pontyfikatu Jana Pawła II).

Uczniowie bardzo chętnie i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, które były ciekawe i profesjonalnie przygotowane. Dostosowane do ich możliwości percepcyjnych. Angażowały wzrok, słuch, dotyk, smak: prezentacja multimedialna, czytanie lektury „Jak Lolek został papieżem” autorstwa M. Wollnego, przeplatane tańcem w rytm muzyki i zabawami z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza. Dzieci smakowały również słynnych kremówek, które w tym przypadku, były autorskiego przepisu pani Ani Kucharskiej.

[Małgorzata Szwalec]

Fotogaleria