Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

UROCZYSTE OBCHODY 60-LECIA SZKOŁY

"60 lat minęło, jak jeden dzień …”
Nasza szkoła 13 października obchodziła swoje  zaszczytne, sześćdziesiąte urodziny. Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez proboszcza parafii p.w. św. Józefa, ks. Krzysztofa Wąchałę, który pięknymi słowami dziękował za dotychczasową pracę i prosił o przyszłą pomyślność i błogosławieństwo dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli. O godzinie 10:30 rozpoczęła się oficjalna gala w szkole, na którą przybyło wielu znakomitych gości: Starosta Powiatu Stargardzkiego pani Iwona Wiśniewska, Prezydent Stargardu pan Rafał Zając, wiceprezydent miasta pani Ewa Sowa, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym pan Jerzy Hernet, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Stargardzie pan Bronisław Stefanowicz, Starszy Wizytator Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Małgorzata Makowska,  burmistrzowie i wójtowie, dyrektorzy placówek publicznych Stargardu, przedstawiciele służb mundurowych, przyjaciele szkoły, emerytowani nauczyciele oraz rodzice. Podczas uroczystości pani dyrektor Ewa Ściesińska przybliżyła wszystkim historię placówki, wspomniała również, że „uczymy życia w społeczeństwie, które często jeszcze nie rozumie inności, ale dzięki integracji z innymi placówkami i instytucjami, pokazujemy potrzeby i możliwości osób z niepełnosprawnościami”. Następnie wielu wzruszeń i emocji dostarczył występ artystyczny naszych uczniów. W trakcie uroczystości odbyło się również symboliczne przybicie do drzewca sztandaru tabliczek pamiątkowych, na których zostały wymienione osoby i instytucje, które są szczególnie bliskie naszej placówce i wspierają ją w realizacji wielu celów i przedsięwzięć. Podczas uroczystego spotkania Iwona Wiśniewska w imieniu Starostwa Powiatowego wręczyła dyrektor szkoły Ewie Ściesińskiej czek opiewający na kwotę 100 000 zł. W ramach prezentu z okazji 60-lecia, prezent od miasta, czek na 5000 zł, wręczył prezydent Rafał Zając. Na koniec uroczystości  dyrektorzy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek, złożyli gratulacje i życzenia naszej Pani Dyrektor i całemu gronu pedagogicznemu. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. W szkolnym ogródku  rozpoczął się festyn pełen gier i zabaw, a także odbyło się pieczenie kiełbasek, które zostały ufundowane przez przyjaciół szkoły. Na szkolnym korytarzu, można było powspominać stare czasy- podróż sentymentalną ułatwiły przygotowane zdjęcia z przeszłości, a  każdy z zaproszonych gości mógł uwiecznić swój pobyt w Księdze Pamiątkowej. Ten wyjątkowy dzień dostarczył wszystkim zebranym wielu wzruszeń oraz skłonił do miłych wspomnień i refleksji. https://www.zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/uroczyste-obchody-60-lecia-szko%C5%82y 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z przedstawienia przygotowanego na uroczystość 60-lecia szkoły. Film zrealizowany został przy użyciu narzędzi cyfrowych zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". https://youtu.be/TE4rraaINV0 

W ramach prezentu z okazji 60-lecia szkoły, Rada Rodziców przekazała na ręce pani dyrektor dwa drzewka owocowe, które w przyszkolnym ogrodzie zostały posadzone przez uczniów klas przysposabiających do pracy- IA i IB. Zarówno jabłoń, jak i grusza będą piękną ozdobą naszej placówki. Liczymy również, że z biegiem lat będziemy mogli cieszyć się nie tylko ich widokiem, ale również obfitymi plonami. Dziękujemy! https://www.facebook.com/100057219349599/videos/834679714312224