Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Szkoła pamięta o Żołnierzach Wyklętych

Ważnym wydarzeniem edukacyjnym z serii „Szkoła pamięta” stał się udział naszych uczniów w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To polskie święto państwowe, obchodzone corocznie 1. marca, poświęcone jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Najpierw, w ramach przedsięwzięcia, uczniowie i nauczyciele odwiedzili miejsca pamięci w naszym mieście i zapalili znicze przed pomnikami poświęconymi bohaterom, którzy walczyli  z wrogami Polski i oddali życie za ojczyznę. Następnie przeprowadzona została lekcja o Żołnierzach Wyklętych, podczas której uczniowie poznali sylwetki bohaterskich żołnierzy. Odbyła się też projekcja filmu o powojennej, niepodległościowej organizacji oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego.

Zajęcia zakończyły się wspólnym wykonaniem wystawy (z pracami dzieci) o Żołnierzach Wyklętych, w której przybliżone zostały sylwetki niektórych z nich. Zapraszamy do jej odwiedzenia - w holu szkoły.

[Łucja Jasiewicz-Błaszczuk i Marlena Knop]

Fotogaleria