Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

PSZCZOŁY W BIBLIOTECE

W czwartek do szkolnej biblioteki przybyli goście z Biblioteki Publicznej w Dolicach: dyrektor- pan Marek Wejman oraz bibliotekarka- pani Jolanta Bęćkowska. Przywieźli ze sobą… pszczoły! Pani Jolanta jest pasjonatką pszczelarstwa. Potrafi niezwykle ciekawie odpowiadać o życiu pszczół. Zna odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące tych owadów, między innymi takie jak: Co pszczoły przynoszą do ula? Ile pszczół mieszka w ulu? Jak długo żyje robotnica pszczoły miodnej? W jaki sposób pszczoła przenosi wodę do ula? Uczniowie byli bardzo zaciekawieni opowieściami gościa. Mieli okazję z bliska obejrzeć pszczoły poruszające się w ramkach, spróbować miodu z pszczelim pyłkiem, zrobić sobie zdjęcie w stroju pszczelarza. To było pasjonujące spotkanie!

https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/pszczo%C5%82y-w-bibliotece