Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Przedstawienie i kiermasz u św. Jana

29 września uczniowie naszej szkoły w kościele św. Jana Chrzciciela na Mszy św. o godz. 11 wystawili scenkę pt.: „Dlaczego trzeba modlić się na różańcu?”. Głównym motywem przedstawienia były objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Gietrzwałd to jedyne uznane przez Kościół katolicki miejsce objawień maryjnych w naszym kraju.

Na scenie pojawiła się Matka Boża  (p. Agnieszka Szwacińska), dziewczynki widzące Maryję (Maja Paluszkiewicz i Wiktoria Staszak), Aniołowie (Julian Więsko i Kamil Urbański) oraz dzieci żyjące współcześnie (Alicja Cholewińska, Łukasz Rusinek i Marysia Borowska).
Nasi aktorzy - razem z p. Ewą Ściesińską i siostrą Nikodemą - pięknym występem wprowadzili wszystkich zebranych w miesiąc październik zachęcając, by przez modlitwę różańcową wypraszali łaski potrzebne sobie i światu.

Przed kościołem natomiast, już od wczesnego rana, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły prowadzili kiermasz ciast. Z wielkim zaangażowaniem wiele osób nie szczędziło czasu, sił i serca, by dochód ze sprzedaży domowych wypieków był jak największy, ponieważ miał być przeznaczony na rehabilitację uczniów naszej szkoły. Udało się zebrać aż 4090 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej szlachetnej akcji.

[s. Nikodema]

Fotogaleria