Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

PROGRAM "KRAINA ZMYSŁÓW"

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Kraina Zmysłów "Sensorycznie się rozwijam, bo biegam, skaczę, badam i dotykam". Zajęcia skierowane są do uczniów pierwszego etapu edukacyjnego, uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz uczestników zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. W każdym miesiącu będą odbywać się  zajęcia sensoryczne, na których będziemy wykonywać różne ciekawe zabawy i ćwiczenia sensoryczne. Wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia, na których dzieci nazywały zmysły i testowały ich zastosowanie w codziennym życiu. Dotykały, słuchały, obserwowały, wąchały i smakowały- radości i zabawom nie było końca. Natomiast uczniowie zajęć wczesnego wspomagania rozwoju przygotwali pomoce i miejsce, gdzie  powstał kącik sensoryczny, który będzie służył uczniom naszej szkoły. Powstały magiczne butelki do stymulacji wzrokowej, grzechotki, słoiczki pełne różnych smaków i pojemniczki do stymulacji węchu. Nie zabraklo również akcentu jesiennego- kasztanów i żołędzi do stymulacji zmysły dotyku. Zachęcamy wszystkich do korzystania z naszego nowego kącika sensorycznego. 

https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/program-kraina-zmys%C5%82%C3%B3w