Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

"PATRZĄC INACZEJ- WIDZISZ WIĘCEJ"

W Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie w dniu 25 października 2022 r. odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej "Patrząc inaczej- widzisz więcej". To wyjątkowe wydarzenie zorganizowane zostało z okazji jubileuszu stulecia Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz w celu uczczenia osoby Marii Grzegorzewskiej- prekursorki Pedagogi Specjalnej w Polsce (Sejm RP ustanowił rok 2022 rokiem Marii Grzegorzewskiej). Wydarzanie zorganizowane zostało przez MDK w Stargardzie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi oraz naszą szkołą. Autorami prac byli uczniowie szkół organizujących wydarzenie, a także uczestnicy zajęć arteterapii w MDK. W uroczystości uczestniczyła pani Ewa Sowa- zastępca prezydenta Stargardu, która osobiście wręczała nagrody i gratulowała uczestnikom wykonania przepięknych prac. Jako goście, wystąpiły „Rupaki” pod opieką Ewy Krysian oraz grupa integracyjna grająca na bębnach pod opieką Roberta Iżewskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Swoim genialnym wokalem, a także umiejętnością gry na instrumentach uświetnili oni to wspaniałe wydarzenie.  Serdecznie gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom oraz wszystkim występującym! Zapraszamy również do obejrzenia wystawy w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie. https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/patrz%C4%85c-inaczej-widzisz-wi%C4%99cej