Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

NA TROPACH CZĘŚCI MOWY

W ramach projektu ,,Na tropach części mowy”- w tym roku królował przymiotnik.  W zajęciach uczestniczyli czniowie kl.: 8a, 7a, 7b, 7c, 6 i 4. Zadania dostosowane były do możliwości i umiejętności uczniów w taki sposób, aby każdy mógł odnieść edukacyjny sukces. Były więc gry i zabawy nie tylko na terenie szkoły, ale również w plenerze- to dowodzi, że nauka może odbywać się w niestandardowy sposób i niekonieczne w szkolnej ławce. Dlatego graliśmy w gramatyczne kręgle, rywalizowaliśmy w grze trzy w jednej linii, chodziliśmy po przymiotnikowych schodach. A najciekawsza była przemiana, która odbywała się za granatową zasłonką. Łapaliśmy też przymiotnikowe piłeczki, aby na końcu posilić się w McDonald's, gdzie segregowaliśmy gramatyczne frytki.

 https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/na-tropach-cz%C4%99%C5%9Bci-mowy