Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

MISTRZOSTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dzisiaj w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w biegach przełajowych "Sprawni-Razem" 2023. Organizatorem biegów był Uczniowski Klub Sportowy Iskierka ze Szczecina. Zawody odbyły się w Lasku Arkońskim po leśnych ścieżkach. Na starcie pojawiło się blisko 100 zawodników i zawodniczek z klubów ze Szczecina oraz szkół i ośrodków specjalnych. Udział wzięły szkoły: ze Szczecina, Goleniowa, Polic, Pyrzyc, Świnoujścia, Suliszewa, Nowogardu, Szczecinka oraz z naszej szkoły w Stargardzie. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na 6 dystansach: 600, 800, 1200, 1500, 2000 i 3000 metrów. Najlepsi z nich otrzymali nagrody rzeczowe, medale i dyplomy. Z naszej szkoły najlepiej spisali się następujący uczniowie:
Sandra S- 6 miejsce, 
Alicja Z- 7 miejsce,
Nadia G.- 8 miejsce- w biegu na 600 metrów dziewczynek.
W biegu chłopców na dystansie 800 metrów zwyciężył Szymek O.- 1 miejsce.
Bardzo dobrze spisały się dziewczynki na dłuższych dystansach Wiktoria S.- 2 miejsce oraz Julia S.- 10 miejsce w biegu na 1200 metrów. Na najdłuższych dystansach: Tomek P.- 3 miejsce, a Kacper W.- 4 miejsce w biegu na 2000 metrów. Natomiast na najdłuższym dystansie 3000 metrów- 3 miejsce zajął Arek M. 
Wszystkim medalistom oraz startującym gratulujemy udziału w zawodach sportowych i życzymy powodzenia w kolejnych! 

https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/mistrzostwa-w-biegach-prze%C5%82ajowych-2