Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

MISTRZ ORTOGRAFII

W dniu 02.12.2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny pod hasłem ,,Mistrz ortografii”. Brali w nim udział uczniowie klasy IV, V, VI, VII, VIII  szkoły podstawowej. Walczyli o tytuł najlepszego nie po raz pierwszy. Głównym celem konkursu było propagowanie poprawnej pisowni, wytwarzanie pozytywnej motywacji do nauki ortografii orazrozbudzanie zainteresowania ortografią. Podczas konkursu uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności m.in.: odgadywanie zagadek i zapisywanie odpowiedzi, pisanie ze słuchu, rozwiązywanie krzyżówek ortograficznych, rebusów itp. Wszystkim smakowały ,,ortograficzne cukierki”, a największym powodzeniem cieszyło się ćwiczenie, w którym dzieci łowiły ,,ortograficzne rybki”. Biorąc udział w konkursie uczniowie nie tylko sprawdzili swoją wiedzę, ale również dobrze bawili się zgodnie z zasadą kulturalnej rywalizacji. Mistrzami ortografii zostali:
Na poziomie  kl. IV-  Kacper
                        kl. V-  Filip
                        kl. VI- Sajmon
                        kl. VII- Marta
                        kl. VIII- Jakub.

https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/mistrz-ortografii-2