Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

"Miejsce, w którym mieszkam"

W dniach 31.05 – 01.06.2016 r. odbyło się spotkanie integracyjne uczniów naszej szkoły z uczniami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Piły. Celem spotkania było podsumowanie wspólnie realizowanego projektu eTwinning „Miejsce, w którym mieszkam”. Jest to już drugi projekt realizowany wraz z SOSW w Pile i drugie spotkanie uczniów.

Po oficjalnym powitaniu przez Panią Dyrektor Wandę Nowicką,  udaliśmy się na zajęcia plastyczno-techniczne, w trakcie których uczniowie samodzielnie wykonali breloczki do kluczy. Następnie odbyliśmy 1,5-godzinny spacer po zakątkach naszej pięknej Starówki. Koledzy z Piły byli zachwyceni stargardzkimi zabytkami, a Pani przewodnik z MAH opowiedziała wiele ciekawostek związanych z naszym miastem. Po dość wyczerpującym spacerze udaliśmy się na pyszne lody, a następnie przemieściliśmy się nad jezioro Miedwie do Ośrodka Wypoczynkowego Albatros, gdzie zakwaterowaliśmy się w domkach letniskowych. Pogoda w tym dniu była nieco kapryśna i nie udało nam się pożeglować po jeziorze. Zamiast tego ugościli nas bosmani z pracowni żeglarskiej MDK, którzy w bardzo interesujący sposób przybliżyli nam swoją pracę. Żagle musieliśmy przełożyć na następny dzień. Zwieńczeniem dnia było ognisko, pieczenie kiełbasek oraz wspólne śpiewy przy dźwiękach gitary, na której pięknie przygrywał nam Pan Damian Gralak.

Następnego dnia po samodzielnie przygotowanym śniadaniu, udało nam się w końcu wypłynąć w rejs po jeziorze. Było to dla naszych uczniów niesamowite przeżycie, niektórzy zasiedli nawet za stery, a byli i tacy, którzy zdecydowali się na kąpiel w specjalnym kombinezonie.

Do Stargardu wróciliśmy po południu, pożegnaliśmy naszych kolegów z Piły i bogaci w nowe doświadczenia i przyjaźnie rozeszliśmy się do domów.

[mgr Monika Kowalczuk, mgr Ewa Ściesińska, mgr Ewa Rojek]

Tu fotogaleria

Zapraszamy też do objerzenia kilkuminutowej  "Prezentacji projektu"