Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W naszej szkole wszyscy uczniowie  uczestniczyli w zajęciach w formie multimedialnej. Przewodnim motywem były słowa: ,,Dla każdego dziecka, dzieciństwo”. Celem zajęć  było przybliżenie uczniom ich najważniejszych praw zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka. Prawa nie tylko mają  chronić dzieci, ale  i wspierać je w prawidłowym rozwoju. Uczniowie w tym dniu mówili nie tylko o prawach, ale również o obowiązkach. Doskonałym odzwierciedleniem wyjątkowego nastroju jaki  towarzyszył uczniom tego dnia były słowa piosenki:
Mam prawo żyć
Mam prawo być sobą
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą
Mam prawo kochać i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić.

https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/mi%C4%99dzynarodowy-dzie%C5%84-praw-dziecka-0