Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

7 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba, który to dzień podkreśla związek między zdrowym powietrzem a zdrową planetą. Święto zostało ustanowione rezolucją ONZ w 2019 roku. Główne założenie tego święta to zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do czystego powietrza, bez względu na położenie geograficzne i status społeczno-ekonomiczny. W  tym dniu wszyscy uczniowie w naszej szkole byli ubrani na niebiesko. W ten sposób zaznaczyliśmy swoje  zaangażowanie i chęć integrowania się z ludźmi na całym świecie w tej pięknej akcji dbania o naszą planetę. Wszyscy uczniowie spisali się na medal! Każdy ,,niebieski" uczestnik otrzymał niebieskiego cukierka. https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/mi%C4%99dzynarodowy-dzie%C5%84-czystego-powietrza