Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

MAJOWE ŚWIĘTA - INTERAKTYWNIE

Przed świętami majowymi: 1, 2 i 3 maja - postanowiliśmy w sposób szczególny przygotować się do ich celebrowania. Aktywnie braliśmy udział w interaktywnych zajęciach, bo czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto było sobie przypomnieć, skąd wzięły się majowe święta… Obejrzeliśmy więc ciekawe filmiki edukacyjne. Maluchy dobrze poradziły sobie z patriotyczną kolorowanką 3d. Wysłuchaliśmy quizowej listy piosenek patriotycznych. Czasami trudno było nam odgadnąć tytuły utworów,  innym razem śpiewaliśmy razem z wykonawcami. Nie zabrakło kodowania na macie z symbolami narodowymi. Klasy starsze pracowały z aplikacją na smartfony - skanerem kodów QR, układając obrazki związane z naszą ojczyzną. Nie zabrakło ćwiczeń na tablicy interaktywnej. Po aktywnych i bardzo bogatych zajęciach – z pełną wiedzą - wszyscy mogą  spokojnie świętować…