Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

KONKURS SAVOIR - VIVRE, CZYLI KULTURA NA CO DZIEŃ

W dniach 26 - 27.04.2022 r. uczniowie klas 4, 5, 6,7 wzięli udział w konkursie „Savoir-vivre - kultura na co dzień”.
Uczestnicy obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się, czym jest dobre wychowanie, jak zachowywać się w miejscach publicznych np. w kinie, teatrze oraz jak nawiązywać poprawne relacje. Poznali zasady kolejności witania się z innymi osobami, przyjmowania gości, nawiązywania komunikacji interpersonalnej. Każdy z uczniów indywidualnie rozwiązywał test o kulturalnym zachowaniu. Uczniowie mieli też za zadanie zaprezentować scenki według scenariusza podanego przez organizatorki  i ustalali, które z podanych przedstawionych zachowań jest poprawne. Na koniec uczniowie obejrzeli film podsumowujący wszystkie zaprezentowane formy dobrego zachowania. Za udział w konkursie uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.