Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

FERIE NA WESOŁO

W naszej szkole właśnie zakończyły się "Ferie na wesoło". W pierwszym dniu uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się do Bastei na "Chemiczne fanaberie na zimowe ferie". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jaki składnik (ciepła woda, zimna woda, kwasek cytrynowy i soda) najszybciej roztopi kostkę lodu. Wykonali pracę plastyczną z kolorowych kostek lodu zabarwionych barwnikiem spożywczym, którego efektem końcowym był pejzaż zimowy. Największą frajdą okazało się wyprodukowanie śniegu z poliakrylanu sodu i ulepienie z niego kulki śnieżnej lub bałwana. Po zajęciach uczestnicy udali się na pyszną pizzę. Drugi dzień przebiegł pod znakiem aktywności fizycznej. Uczniowie spędzili czas na sali gimnastycznej biorąc udział w licznych zabawach i konkurencjach sportowych. Zwieńczeniem dnia była wizyta w McDonald's. Trzeciego dnia uczestnicy oglądali aranżacje wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, które przygotowały panie z sekcji teatralnej "A to My" UTW. Były to m.in. utwory: "Na straganie", "Biedronka i żuk", "Kwoka", "Kaczka dziwaczka", "Zosia Samosia". Śmiechu było co niemiara! Po wizycie naszych gości wspólnie przygotowano pyszne tosty. Po posiłku był czas na gry oraz film "Minionki".  Czwarty dzień to wizyta  w muzeum. Pod czujnym okiem pana Marcina mieliśmy okazję wykonać z gliny kubeczki i miski. Praca z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija sprawność manualną. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na pyszne pączki i gofry. Ostatni dzień rozpoczął się od rundki z pytaniem ,,Jak się dzisiaj czuję?". Powstała lista zakupów niezbędnych do przygotowania pizzy. Uczestnicy dostali kieszonkowe, za które kupili bilet do kina na bajkę ,,Sing". To był miło spędzony czas podczas przygotowania pizzy i oglądania bajki. I tak minął pierwszy tydzień ferii... https://www.zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/ferie-na-weso%C5%82o-2