Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

"Dziel się uśmiechem"

25 lutego 2020 roku w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dla zespołów edukacyjno-terapeutycznych ZE, ZF, ZG, ZH i ZI, w ramach Programu profilaktyczno-edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Program ten powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars Polska. Jego celem jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przeprowadzonej akcji, z zainteresowaniem słuchali dlaczego należy dbać o higienę jamy ustnej, jak prawidłowo myć zęby, oglądali film edukacyjny dotyczący higieny jamy ustnej. Uczniowie poprawnie odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami podczas rozwiązywania zagadek i krzyżówek. Wiedzieli również jakie produkty spożywcze negatywnie wpływają na stan naszych zębów.

Nagrodą za aktywność i udział w akcji były atrakcyjne pakiety „Dziel się Uśmiechem”.

Zajęcia przeprowadziły: Monika Bubacz i Ewa Rojek.

Fotogaleria