Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

DZIEŃ KRÓLEWNY I KRÓLEWICZA

W środę biblioteczne królestwo książek zamieniło w prawdziwy królewski dwór. Odbywał się tam szkolny Dzień Królewny i Królewicza. Przybyłe królewny i królewicze losowali królewskie zadania: szukali pantofelka Kopciuszka, wykonywali taniec dworski, zaplatali włosy Roszpunki, uczyli się po królewsku chodzić i kłaniać królowi oraz królowej, przechodzili „test królewny na ziarnku grochu”, rozwiązywali łamigłówki z bajkowymi bohaterkami, a nawet odtwarzali niewdzięczną pracę Kopciuszka. Wszystkie zadania odbywały się pod czujnym okiem dobrej wróżki. W nagrodę za zrobione zadania otrzymali królewski deser. Uśmiechnięte twarze królewien i królewiczów były najlepszą nagrodą dla organizatorów spotkania. 

https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/dziie%C5%84-kr%C3%B3lewny-i-kr%C3%B3lewicza