Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 Internet jest wspaniałym wynalazkiem, skarbnicą wiedzy, narzędziem komunikacji oraz edukacji, rozrywki i zabawy, pozwala poznać ludzi z całego świata, a przede wszystkim ułatwia naukę  i pracę. W obecnych czasach globalna sieć jest czymś niezwykle potrzebnym, a w przyszłości na pewno stanie się wręcz niezbędna. Jednak najwspanialsze możliwości komputera i Internetu nie mogą nam przysłonić świadomości tego, że w sieci możemy spotkać wiele zagrożeń. Nasza szkoła po raz szósty włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W lutym i marcu na lekcjach informatyki uczniowie wykonywali zadania związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Natomiast w klasach I-III,  IV–VIII uczniowie oglądali filmy pomagające młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu Internetu. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie. Dowiedzieli się,  gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa, poznali zasady kulturalnego zachowania w Internecie. Zapoznano uczniów ze stronami: www.dbi.pl, www.sieciaki.pl, https:www.saferinternet.pl, www.dzieckowsieci.pl.  Uczniowie starszych klas wykonali lapbooki prezentujące  problemy zagrożeń występujących w  Internecie. Efekty naszych działań prezentujemy w fotogalerii. 

https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/dzie%C5%84-bezpiecznego-internetu