Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

CZTERY PORY ROKU NA TALERZU- "JABŁKO, GRUSZKA, ŚLIWKA"

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Cztery pory roku na talerzu". Uczniowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych: ZG, ZM, ZH, ZK, ZL wykonali pierwsze zadanie projektowe. Motywem przewodnim w miesiącu wrześniu jest "Jabłko, gruszka, śliwka". W ramach zajęć z kreatywności technicznej uczniowie wykonali: sok jabłkowo-gruszkowy, śliwkowy deser pod kruszonką, pyszny kompot jabłkowo-śliwkowo-gruszkowy, usmażyli racuchy z jabłkami oraz naleśniki z jabłkowym musem. Obejrzeli także prezentację o sezonowych owocach, wykonali pracę plastyczną oraz rozwiązywali quizy. Było pysznie, a przede wszystkim zdrowo! Kolejne zadanie czeka na nas już w październiku. https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/cztery-pory-roku-na-talerzu-jab%C5%82ko-gruszka-%C5%9Bliwka