Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

CZTERY PORY ROKU NA TALERZU- "BATAT, BURAK, PIETRUSZKA"

W dniu dzisiejszym uczniowie z ZG i ZM wykonali 3 zadanie projektowe. Tym razem w kuchni królował batat, burak i pietruszka. Uczniowie wykonali pieczone frytki z batatów i pietruszki oraz zakwas z buraków. Wszystkim bardzo smakowała taka zdrowa wersja frytek, natomiast na buraczany przysmak musimy jeszcze trochę poczekać. Także uczniowie z ZH, ZK I ZL wykonali to zadanie projektowe. Poznali właściwości oraz pochodzenie warzyw, doskonalili umiejętności z zakresu samoobsługi. Przygotowali pyszne przekąski z batata, pietruszki z sosem czosnkowym, carpaccio z buraka oraz dietetyczne ciasto. Kolejne wyzwanie już w grudniu  https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/cztery-pory-roku-na-talerzu-batat-burak-pietruszka