Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

CZERWONO W BIBLIOTECE

Przez połowę października odbywały się zajęcia „Czerwono w bibliotece”, w których wzięło udział 16 klas/zespołów. Uczestnicy zajęć rozwiązywali zagadki o tym, co jest czerwone, sprawdzali swoją pamięć w grze „Zgadnij, co zniknęło czerwonego?”; próbowali rozpoznać, co jedzą w kolorze czerwieni. Dużo wrażeń dostarczył eksperyment z czerwonym balonikiem, który został nadmuchany z pomocą magicznego proszku i płynu. Niektórzy czekali na wielki wybuch i przezornie usuwali się w bezpieczne miejsce. Zaskakująca była też inna wersja bajki o Czerwonym Kapturku. W bajce tej wilk zapraszał dziewczynkę, aby usiadła mu na kolanach, dała buziaka i pozwoliła policzyć guziczki swojej sukienki. Mądry Czerwony Kapturek jednak zdecydowanie powiedział: ”Nie, nie chcę!” i zadzwonił do babci. Uczestnicy zajęć przy tej okazji dowiedzieli się, że jedno z praw dziecka brzmi: „Nikt nie ma prawa krzywdzić dziecka, ani dotykać go w sposób, który je zawstydza, przeraża albo wprawia w zakłopotanie”. Dowiedzieli się też, jak reagować w takiej sytuacji. W bibliotece było już zielono, czerwono… Ciekawe jaki kolor będzie następnym razem? https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/czerwono-w-bibliotece