Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Baszty stargardzkie - rajd

W czwartek, 5. marca 2020 r. po południu, członkowie Koła Turystyczno-Krajoznawczego wraz z opiekunkami wyruszyli na jesienny rajd szlakiem stargardzkich baszt obronnych.

Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy w szkole, następnie Parkiem Piastowskim wzdłuż murów obronnych i baszt doszliśmy do rzeki Iny i Parku Jagiellońskiego. Naszym punktem docelowym był Park Panorama. Tutaj w wyznaczonym miejscu rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Był też czas na zabawę na świeżym powietrzu. Do szkoły wróciliśmy przez Park Zamkowy.

Przez cały czas towarzyszyła nam słoneczna pogoda, a wokoło zaobserwowaliśmy już pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny: przebiśniegi, krokusy i przylaszczki. Wszyscy w  dobrych humorach wrócili do szkoły i do domów.

[Marzena Kamińska]

Fotogaleria