Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października br. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 5400 szkół! W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Pierwszym etapem było przygotowanie do akcji, czyli rejestracja na stronie www.wmtday.org, opracowanie programu akcji, opracowanie harmonogramu szkolnego, przygotowanie plakatów i rozwieszenia ich w szkole.
Akcja stała się ciekawym wydarzeniem szkolnym. Od poniedziałku odbyły się przygotowania do obchodów Światowego Tygodnia Tabliczki Mnożenia.
W środę, 2 października, utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia w trakcie gier i zabaw stolikowych. Uczniowie układali matematyczne puzzle i domino. Największym hitem okazała się gra „Ściganka”, której autorem była nauczycielka matematyki, Anna Wiśniewska. Rozgrywki odbywały się w 2 osobowych zespołach uczniów klas 4-8. W czasie zabawy ogarniały nas różnorodne emocje od radości po smutek przegranej.
W czwartek kodowaliśmy z tabliczką mnożenia na macie do kodowania. Te zadania przygotowała pani od informatyki Marlena Knop. Rozwiązywaliśmy również różnorodne zadania z tabliczki mnożenia on-line na stronach edukacyjnych wskazanych przez panie nauczycielki.
4 października  odbył się finał Światowego Tygodnia Tabliczki Mnożenia. W trakcie tego wydarzenia uczniowie klasy 5 odpytywali starszych uczniów oraz nauczycieli i obsługę ze znajomości tabliczki.

Mistrzami konkursu znajomości Tabliczki Mnożenia są:
     Oskar Tryba klasa 5
     Ilona Koźbiał klasa 5a
     Maciej Burda klasa 5b
     Patrycja Florczak klasa 6a
    Jakub Pasierbiewicz klasa 7-8
Mistrzom z każdej klasy serdecznie gratulujemy!

[Mnożymy pozdrowienia - Marlena Knop i Anna Wiśniewska]

Fotogaleria