Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Zwycięstwo "Rybaków Pana"

5 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „XI Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym o tematyce religijnej” szkół specjalnych i stowarzyszeń dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przegląd odbył się w Publicznej Szkole Specjalnej nr 25 w Szczecinie.

Udział naszych uczniów w tym wydarzeniu był bardzo owocny. Zespół o nazwie „Rybacy Pana” składający się z 40 aktorów wystawił sztukę pt. „Przychodzimy do naszej Królowej”. Zmagania młodych adeptów sztuki aktorskiej oceniało jury: ks. kanonik Jerzy Brocławik (proboszcz parafii pw. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy), ks. Jarosław Bilicki (proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Żydowcach) oraz p. Emilia Mickiewicz - katechetka.

Radością wszystkich jest to, że nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce w eliminacjach i 11 marca wezmą udział w finale Przeglądów Teatralnych, który odbędzie się w Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

[s. Nikodema]

Fotogaleria