Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Zwycięstwo piłkarzy w Pyrzycach

15 maja 2019 roku na stadionie piłkarskim klubu „Sokół” Pyrzyce odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Szkół i Ośrodków Specjalnych w piłce nożnej 6-osobowej. Organizatorem zawodów był SOSW Pyrzyce. Celem mistrzostw była popularyzacja piłki nożnej wśród chłopców oraz wyłonienie reprezentacji naszego województwa na udział w Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Udział w turnieju wzięło 5 drużyn: SOSW Pyrzyce, SOSW Suliszewo, SOSW Chojna, SOSW Police oraz Szkoła Podstawowa Specjalna ze Stargardu.

Chłopcy z naszej szkoły byli najmłodszą z drużyn podczas rozgrywanego turnieju. Reprezentowali ją: Patryk Zawadzki, Szymon Grygorcewicz, Oskar Rakowiecki, Jakub Kownacki, Jakub Pasierbiewicz, Klaudiusz Kruczyński i Szymon Warakomski.
Nasza drużyna w całym turnieju spisała się znakomicie, wygrała 4 mecze i przegrała jedno spotkanie, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce!

W nagrodę Szymon Grygorcewicz, Klaudiusz Kruczyński oraz Jakub Pasierbiewicz w dniach 24-26 maja br. wezmą udział w Mistrzostwach Polski w piłce nożnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
   
Wyniki naszej drużyny SPS Stargard oraz strzelcy goli:
      SPS Stargard - SOSW Pyrzyce [1:0], gol: Jakub Pasierbiewicz
      SPS Stargard - SOSW Suliszewo [0:1]
      SPS Stargard - SOSW Chojna [2:1], gole: Szymon Grygorcewicz, Klaudiusz Kruczyński
      SPS Stargard - SOSW Police [5:0], gole: Szymon Grygorcewicz x3, Klaudiusz Kruczyński x2

Drużynie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w następnych zawodach sportowych!

[mgr Ryszard Jarzyna - opiekun drużyny]

Fotogaleria