Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Zimowe ferie na wesoło

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki nie zamieniła się w nudę i bezczynność. O tym właśnie pomyśleli organizatorzy ferii w naszej szkole. Wszyscy chętni uczniowie od 28 stycznia do 1 lutego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na terenie szkoły pod hasłem „Ferie na wesoło”. Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas.

Głównym celem, który realizowaliśmy w czasie tegorocznych ferii, to rozbudzenie w dzieciach wiary w siebie, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i zaufania w grupie zróżnicowanej wiekowo, uwrażliwienie na potrzeby innych. Ważnym celem było również rozwijanie zainteresowań, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku i kształtowanie umiejętności współpracy  w grupie.

Dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach. Były to:

  • gry i zabawy według zainteresowań uczestników,
  • zajęcia w muzeum „Zimowe eksperymenty” oraz „Na żydowskim podwórku”,
  • prace plastyczno-techniczne,
  • zajęcia z  animaloterapii - spotkanie z królikiem Juniorem,
  • zajęcia relaksujące w grocie solnej,
  • wyjście do KFC, Mc’Donald’a i pizzerii.

Uczniowie spędzili radośnie i ciekawie czas wolny. Z nową  energią wrócą do codziennych obowiązków. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywnie spędzone ferie i zapraszamy za rok!

[mgr Celina Grochala]

Fotogaleria