Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Zdrowo jem, więcej wiem

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskiej akcji "Zdrowo jem, więcej wiem". Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania.  Zależy nam na  przekazywaniu wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważne jest dostrzeganie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób. Celem naszych działań jest wyrabianie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zawartość cukru w pożywieniu. Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi prezentacjami. Zawierają one wiele istotnych informacji dotyczących wpływu stylu życia na zdrowie. Niezwykle wartościowe są przepisy kulinarne przesłane przez rodziców uczniów naszej szkoły.

Cukier. Nie dziękuję.

Zdrowo jem, przepisy rodziców.