Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Z wizytą u Pana Prezydenta

Dziś, 4 grudnia, nasze dzieciaczki z zespołów edukacyjno-terapeutycznych (ZA, ZB, IIIB, IIIC) i  z zespołów zajęć rewalidacyjno-wychowawczych (XA1, XA2) skorzystały z zaproszenia Pana Rafała Zająca, Prezydenta Stargardu, aby przybyć do miejsca Jego pracy.

Mieliśmy okazję porozmawiać o Stargardzie, dowiedzieliśmy się nieco więcej o tym, czym na co dzień zajmuje się Gospodarz naszego Miasta. Pan Prezydent był pytany przez nasze dzieci nie tylko o sprawy samorządowe. Arka interesowały na przykład ulubione potrawy Prezydenta (karkówka na miodzie czy karpatka okazały się królować). Pytaliśmy o zainteresowania i okazało się, że największą pasją Pana Rafała jest sport, z bieganiem na czele. Atmosfera spotkania była świetna, bo przecież otwartość naszych Uczniów jest powszechnie znana, a i Pan Prezydent chętnie odpowiadał na wszelkie pytania.

Najważniejszym i najatrakcyjniejszym punktem programu była możliwość poczucia się choć przez chwilę Prezydentem – nasi uczniowie po kolei zajmowali Jego fotel. Zadowolone i uśmiechnięte twarze pokazują, że dobrze się tam czuliśmy (nawet niektóre Panie nie odmówiły sobie tej przyjemności).

Później odwiedziliśmy też gabinet Pani Ewy Sowy, Zastępcy Prezydenta Miasta. Pani Ewa przywitała nas ciepło i serdecznie (pokój ma może trochę mniejszy, ale jak na urzędowy to jakiś taki przytulny). Pani Prezydent zupełnie nieprzypadkowo ma w gabinecie kilka różnych figurek sów, które wzbudzały zainteresowanie naszych dzieci.

W podziękowaniu za spotkanie podarowaliśmy Panu Prezydentowi wykonaną przez nas z bibuły piękną, kolorową papugę. Panu Rafałowi ten prezent bardzo się spodobał.

[mgr Katarzyna Zając]

Fotogaleria