Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Złoto i brąz w badmintonie

18 października w Choszcznie odbyły się XIII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO w BADMINTONIE SZKÓŁ i OŚRODKÓW SPECJALNYCH, organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Suliszewie. W zawodach wzięli udział uczniowie z  6.  placówek specjalnych naszego województwa: SOSW z Pyrzyc, SOSW ze Sławna, SPS z Goleniowa, SOSW ze Świnoujścia, SOSW z Suliszewa i SPS ze Stargardu. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w grze singlowej, oddzielnie w grupie dziewcząt i chłopców, w 2 kategoriach wiekowych: młodszej - gimnazjalnej (rok urodzenia 2002 i młodsi) oraz starszej - zawodowej (rok urodzenia 2001 i starsi).

Uczniowie naszej szkoły po raz piąty uczestniczyli w tych mistrzostwach kontynuując swoją sportową przygodę w tej niezwykle atrakcyjnej grze sportowo-rekreacyjnej. Naszą placówkę reprezentowali: Marta Kazidróg z kl. IIIa gimn. (dziewczęta młodsze), Szymon Grygorcewicz z IIIa gimn. i Jakub Pasierbiewicz z kl.6 SP (chłopcy młodsi).

W grze singlowej zawodników młodszych najlepiej zaprezentowali się:
          Marta Kazidróg - I miejsce
          Szymon Grygorcewicz - III miejsce

zdobywając złoty i brązowy  medal oraz dyplomy.

Ponadto Marta Kazidróg zakwalifikowała się na Mistrzostwa Polski w Badmintonie, które odbędą się w  Koninie 26-28 października br.  

Z roku na rok nasi badmintoniści odnoszą coraz większe sukcesy w tej nowej dla nich dyscyplinie. Wielkie gratulacje!

[mgr Ewa Kozak - trener i opiekun zawodników]

Fotogaleria