Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Wyjazd do "Laguny"

15 listopada br. czterdziestu jeden uczniów naszej szkoły wraz z chętnymi rodzicami i opiekunami wybrało się do Parku Wodnego „Laguna” w Gryfinie. Był to kolejny wyjazd dzieci i młodzieży na basen w ramach działań integracyjnych podejmowanych systematycznie przez grono pedagogiczne. Głównym celem wycieczki oprócz integracji  była promocja zdrowego, aktywnego stylu życia, kształtowanie umiejętności zachowania się w miejscach publicznych, wdrażanie do szeroko rozumianej samoobsługi, kształcenie umiejętności pływackich oraz uwrażliwienie uczestników wyjazdu na potrzeby innych: pomoc młodszym, mniej sprawnym.

Dzieci mogły korzystać z różnych atrakcji, jakie oferuje park wodny: zjeżdżalnie, dzika rzeka, basen ze sztuczną falą, basen pływacki ze stanowiskami do skoków. Niektórzy uczestnicy mogli sprawdzić i udoskonalić swoje umiejętności pływackie przed zbliżającymi się zawodami. Po dwóch godzinach zajęć w wodzie wszyscy byli zmęczeni, ale już pytali o kolejny wyjazd.

[mgr Lucyna Grzywacz]

Fotogaleria