Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Wycieczka do Międzyzdrojów

W dniach 28-30 maja 2019 r. odbyła się wycieczka do Międzyzdrojów. Udział w niej wzięli uczniowie klas III B i ZE, realizujący projekt eTwinning „Morze nasze morze”. Wycieczka była podsumowaniem projektu realizowanego wspólnie z SOSW z Piły. To już kolejna taka forma współpracy między naszą szkołą, a ośrodkiem z Piły.

Do Międzyzdrojów dotarliśmy pociągiem, co dodatkowo uatrakcyjniło wyprawę. Na miejscu gościliśmy w Domu Rekolekcyjnym księży Chrystusowców. Po zakwaterowaniu się i omówieniu regulaminu oraz planu wycieczki udaliśmy się na spacer Aleją Gwiazd oraz brzegiem morza. Niektórzy, pomimo niesprzyjającej tego dnia aury, nie zawahali się skosztować morskiej kąpieli. Podczas pobytu w Międzyzdrojach odwiedziliśmy także Rezerwat Żubrów. Uczniom dużo radości sprawiła wizyta w pizzerii oraz lodziarni. Odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie pracowali w grupach. Powstały piękne plakaty o tematyce morskiej. Wyjazd był również okazją do doskonalenia umiejętności w zakresie samoobsługi i zaradności życiowej, ponieważ uczniowie uczestniczyli w przygotowaniu posiłków oraz pracach porządkowych.

Wyjazd zaowocował nowymi znajomościami. Mamy już plany na kolejny rok współpracy, ale o tym opowiemy niebawem.

[Monika Kowalczuk, Ewa Rojek, Ewa Ściesińska]

Fotogaleria