Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Wizyta w Książnicy

W czwartek, 18.10.2018 r., uczniowie Koła Czytelniczo-Medialnego wraz z nauczycielami Małgorzatą Szwalec, Justyną Siatkowską i Agnieszką Maćkowiak gościli w Książnicy Stargardzkiej, po której byli oprowadzani przez panią Annę Kucharską i Mieszka - pacynkę Książnicy. Głównym celem wizyty było przedstawienie uczniom zasad korzystania ze zbiorów Książnicy takich jak książka, czasopismo i inne nośniki informacji.

Zwiedziliśmy Czytelnię Główną i Informatorium (gdzie mogliśmy zobaczyć - jako ciekawostkę - największą i najmniejszą książkę w zbiorach Książnicy), Dział Dziecięco-Młodzieżowy oraz Gromadzenia i opracowywania zbiorów bibliotecznych, Wypożyczalnię Główną oraz Dział Multimedialny, gdzie odbyła się lekcja o jesiennej przyrodzie.

Za tę niesamowitą przygodę i piękne przyjęcie dziękujemy pracownikom Książnicy Stargardzkiej.

[mgr Agnieszka Maćkowiak]

Fotogaleria