Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

W salonie fryzjerskim

Przed uczniami najstarszych klas już wkrótce trudne decyzje dotyczące wyboru zawodu i dalszej drogi kształcenia. W celu ułatwienia świadomego podjęcia decyzji uczniowie uczestniczą w zajęciach z doradztwa zawodowego.

W środę, 17 października, uczennice z ósmej klasy, dzięki uprzejmości właścicieli "Strefy Piękna" w Galerii Starówka, zdobywały wiedzę na temat pracy w salonie fryzjerskim. Przemiła Pani Karolina wprowadziła dziewczyny w tajniki pracy fryzjerki. Opowiedziała o tym na czym polega ten zawód, jakich wymaga kwalifikacji, a także o tym jakie są wady i zalety tej pracy. Podczas wizyty w salonie uczennice miały okazję zobaczyć Panią fryzjerkę przy pracy, która krok po kroku mówiła co robi. Ponadto mogły spróbować swych umiejętności na specjalnej głowie do ćwiczeń fryzjerskich. Czy któraś z nich przekonała się do wyboru tego zawodu dowiemy się za jakiś czas …

[mgr Lidia Sobolewska]

Fotogaleria