Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Tydzień Życzliwości

„Każda życzliwie wyciągnięta ręka,
uśmiech na twarzy,
drobny gest wdzięczności,
to przecież tak mało,
a tak wiele znaczy w szarej codzienności ...”

W dniach od 19 do 23 listopada 2018 r. po raz kolejny na terenie naszej szkoły obchodziliśmy "Tydzień Życzliwości". Akcja miała na celu promowanie miłych, życzliwych i niosących pomoc zachowań względem innych.

Z tej okazji pojawiła się gazetka tematyczna oraz dekoracje w różnych miejscach szkoły. Zachęcaliśmy dzieci, by mówiły innym miłe słowa, wręczały wybranym osobom życzliwe liściki. W tym celu uczniowie mogli korzystać z podpowiedzi zamieszczonych na specjalnie przygotowanych drzewkach życzliwości.  

21 listopada przypadał Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Tego dnia w świetlicy szkolnej odbyły się spotkania, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, a także goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Podczas spotkania rozmawialiśmy o życzliwych zachowaniach, smakowaliśmy słodkie przekąski serwowane przez mamy naszych uczniów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się Fotobudka, w której każda klasa robiła sobie zdjęcia w wybranych z naszej garderoby przebraniach.

Podczas "Tygodnia Życzliwości" integrowaliśmy się również z gośćmi z DPS.

Akcja przebiegała bardzo sprawnie dzięki włączeniu się do jej przygotowania wielu osób. Szczególne podziękowania kierujemy do pań: Grażyny Zegag oraz Karoliny Kurpiel-Zwolińskiej, które w wesołych przebraniach i w bardzo miłej atmosferze prowadziły kawiarenkę. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję poprzez przekazanie słodkości i napojów. Nad całością przygotowań oraz nad przebiegiem akcji czuwały Elżbieta Boczar oraz niżej podpisana.

Mamy nadzieję, że uśmiech na twarzach oraz życzliwe zachowania zostaną w naszej szkole jak najdłużej.

[mgr Lidia Sobolewska]

Fotogaleria