Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Turniej Zadań Rozmaitych

5 marca 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Szczecinie uczniowie klas 8 i IIIa uczestniczyli w Turnieju Zadań Rozmaitych „POZNAJMY SIĘ”. W turnieju brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych oraz klas ósmych z placówek województwa zachodniopomorskiego.

Każda drużyna musiała wykonać 8 zadań, które były związane z poszczególnymi kierunkami kształcenia zawodowego takimi jak: ogrodnik, kucharz, stolarz, cukiernik, krawiec czy monter robót wykończeniowych. Uczestnicy turnieju mogli w praktyce sprawdzić swoje umiejętności i predyspozycje zawodowe w specjalistycznych pracowniach pod okiem fachowców w danej dziedzinie, co w przyszłości może zaowocować trafnym wyborem kierunku kształcenia. Jednocześnie turniej stał się przyczynkiem do nawiązania nowych znajomości i okazją do spotkania dawnych kolegów i koleżanek z naszej szkoły. Finałem turnieju była degustacja własnoręcznie wykonanych przez uczestników naleśników, a także chałek i deserów.

Ostatecznie drużyny otrzymały dyplomy, zaś uczniowie mogli zabrać ze sobą własnoręcznie wykonane wielkanocne stroiki.

[opiekunki grupy: Anna Wiśniewska i Anna Bodera]

Fotogaleria