Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Turniej gier i zabaw

4 grudnia odbył się INTEGRACYJNY TURNIEJ GIER i ZABAW RUCHOWYCH pod patronatem UKS „Herkules”. W sportowej rywalizacji zmagało się 15 uczniów z naszej szkoły oraz 11 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej Dobry Start w Szczecinie. Zawody przeznaczone były głównie dla dzieci z autyzmem oraz dla osób o obniżonej sprawności fizycznej poruszających się na wózkach.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w 10 konkurencjach sportowych prowadzonych w formie wyścigów rzędów. Uczniowie chętnie podejmowali sportową rywalizację, a za swój trud nagrodzeni zostali medalami. W przewie między konkurencjami odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe integrujące wszystkie dzieci oraz poczęstunek.

Naszą szkołę reprezentowali:
Julian Więsko, Gniewko K., Gabriel Łukajenko, Paweł Zegag, Dominika Fibor, Ilona Koźbiał, Stanisław Zwierzchowski, Błażej Wieliczko, Karolina Mikuła, Maciej Burda, Mikołaj Dolat, Maria Borowska, Michał Hoft, Michał Piątek i Jakub Gniado.

Podczas zabaw i konkurencji sportowych pomocni byli uczniowie kl. III a oraz kl. 8, którzy otaczali swoich młodszych kolegów dużą troską.

[mgr Ewa Kozak]

Fotogaleria