Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Szkoła Branżowa w Szczecinie

7 listopada br., w ramach „Trzeciego Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych”, uczniowie klasy IIIa oraz klasy 8 zostali zaproszeni na warsztaty do SOSW nr 2 w Szczecinie. Ich celem było pokazanie, iż umiejętności związane z zawodami nauczanymi w Szkole Branżowej są przydatne w życiu codziennym, a także stanowią dobry wybór  na przyszłe dorosłe życie zawodowe. Warsztaty adresowane były do uczniów placówek kształcenia specjalnego oraz placówek integracyjnych wraz z nauczycielami i rodzicami.

Podczas spotkania uczniowie wzięli udział w warsztatach:
- krawieckich „Zabawa igłą i nitką”,
- cukierniczych „Słodko - Pysznie - Bajkowo”,
- stolarskich „Zrób to sam”,
- montera robót wykończeniowych „Malowanie i tapetowanie”.

Uczniowie naszej szkoły wykonali breloki do kluczy, upiekli ciastka, zaś Iza i Szymon zrobili karmnik dla ptaków. Klaudiusz i Łukasz przekonali się, ile satysfakcji może sprawić własnoręczne tapetowanie oraz kładzenie glazury.

Wszyscy byliśmy zachwyceni ciepłym przyjęciem oraz miłą atmosferą panującą w szkole. Część uczniów wyraziło zainteresowanie kontynuowaniem nauki w Szkole Branżowej w Szczecinie.

[mgr Anna Wiśniewska, mgr Anna Bodera]