Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Spotkanie z "Uśmiechem"

4 czerwca br. odbyło się w naszej szkole spotkanie integracyjne między uczniami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Uśmiech” a uczniami klas I-III naszej szkoły. Było to kolejne przedsięwzięcie w ramach istniejącej od siedmiu lat współpracy między naszymi placówkami. Głównym celem spotkania było wzajemne  poznanie się i integracja. Organizatorkami zajęć były nauczycielka wychowania fizycznego Ewa Kozak, nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego Karina Hrycyna i germanistka Lucyna Grzywacz.

W tym roku uczestnicy mogli się zmierzyć w potyczkach sportowych i zadaniach logicznych. Dzieci miały możliwość ćwiczyć wytrwałość, szybkość, precyzję, refleks, a także tak potrzebną w życiu współpracę w grupie. Dodatkowych bodźców dostarczały również zadania logiczne przygotowane przez organizatorki. Wszyscy uczestnicy zawodów wspaniale poradzili sobie zarówno z zadaniami sprawnościowymi jak i wysiłkiem intelektualnym.

Po godzinnych zajęciach ruchowych dzieci mogły się jeszcze cieszyć swoim towarzystwem podczas poczęstunku i wspólnej zabawy. Największą popularnością cieszyła się tablica interaktywna. Pani Karina z chęcią prezentowała gościom możliwości, jakie stwarza to urządzenie, a uczniowie z zapałem przystąpili do samodzielnego wypróbowania tablicy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

[mgr Lucyna Grzywacz]

Fotogaleria