Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

"Rybacy Pana" w Pałacu Młodzieży

11 marca br., w Pałacu Młodzieży w Szczecinie, odbył się finał "XVIII Archidiecezjalnego Przeglądu Teatralnego o Tematyce Religijnej" pod honorowym patronatem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. W Gali wręczenia nagród uczestniczyła Pani Magdalena Zarębska-Kulesza, Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Celem przedsięwzięcia było uczenie się tolerancji, przygotowanie do aktywnego włączenia się w pełniejsze przeżycie rekolekcji wielkopostnych, propagowanie tekstów o problematyce religijnej, przekazywanie wartości chrześcijańskich poprzez formę inscenizacji teatralnych, uwrażliwienie dzieci na konieczność dokonywania właściwych wyborów na podstawie przedstawionej treści.

W tym roku w Przeglądzie wzięło udział 39 zespołów teatralnych z województwa zachodniopomorskiego. Organizatorami konkursu byli: Kuria Metropolitalna Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Szkoła Podstawowa nr 45 w Szczecinie, Szkoła Podstawowa nr 74 w Szczecinie, Zespół Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie oraz Zespół Szkół nr 2 w Szczecinie.

Nasz zespół „Rybacy Pana” został zaproszony do Pałacu Młodzieży i swoim występem uświetnił Galę rozdawania nagród oraz wzbudził sympatię u wszystkich widzów, a do szkoły wrócił z nagrodą za pierwsze miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy wszystkim aktorom!

[s. Nikodema]

Fotogaleria