Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 11-13 marca w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne.

Tym razem dni modlitewnego skupienia poprowadził ks. Proboszcz Adam Staszczak. Rekolekcje rozpoczęły się od spotkania ze św. Janem Pawłem II, gdyż uczestnicy mogli obejrzeć film o jego życiu. Drugiego dnia drogę krzyżową poprowadził ks. Marcin Ossoliński. Korytarz naszej szkoły przypominał wtedy ulice Jerozolimy sprzed dwóch tysięcy lat, pełne gwaru, szumu, ale i u wielu pojawiła się zaduma, skupienie i modlitwa. Była również okazja do sakramentu pokuty. Tradycyjnie ostatniego dnia na sali gimnastycznej sprawowana była Eucharystia. Nasi uczniowie zawsze chętnie wspólnie się modlą i śpiewają, zwłaszcza w ten szczególny dzień, kiedy sala gimnastyczna staje się świątynią. Zawsze jest to wyjątkowe przeżycie.

[s. Nikodema]

Fotogaleria