Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Projekt UNICEF 2018

5 grudnia br. rozpoczęliśmy w naszej szkole kolejny projekt UNICEF. Tegoroczna akcja „Wszystkie kolory świata” ma na celu pozyskanie środków pieniężnych na objęcie programem szczepień dzieci z całego świata. Jest także okazją do uświadomienia uczniom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a dzięki zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt ponownie wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Udział w projekcie wzięli uczniowie klas ZB i IIIB. Do uczestnictwa w tej akcji zaprosiliśmy również zaprzyjaźnionych uczniów klasy IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 11. Wspólnie przygotowaliśmy charytatywne lalki, które następnie zostaną sprzedane, a otrzymaną kwotę pieniężną przekażemy na konto UNICEF. Tego dnia świetlica szkolna stała się pracownią krawiecko-projektową. Uczniowie nadali lalkom wygląd oraz imiona charakterystyczne dla mieszkańców różnych stron świata m.in. Meksyku, Polski, Francji, RPA. Korzystając z Internetu, dowiedzieli się więcej o krajach, z których pochodzi ich lalka, o kulturze, tradycjach i położeniu geograficznym. Spotkanie zaowocowało nie tylko przepięknie ozdobionymi lalkami, ale przede wszystkim przeżytym wspólnie czasem.

Bardzo dziękujemy uczniom za duże zaangażowanie w pracę oraz chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

[mgr Monika Kowalczuk]

Fotogaleria