Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

Projekt eTwinning '2019

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy, które współpracują ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Wykorzystując podczas zajęć komputer, Internet, różnorodne oprogramowania, aparat czy kamerę, uczniowie mają możliwość uczyć się w sposób bardziej ciekawy i atrakcyjny. Oferowane przez eTwinning narzędzia są łatwe w obsłudze i w pełni bezpieczne dla uczniów.

Tegoroczny projekt (2019) realizowany jest przez uczniów z zespołów edukacyjno-terapeutycznych ZB i IIIB, a głównym jego celem jest upowszechnianie regionalnych tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Do współpracy zaprosiliśmy uczniów z Zespołu Szkół im. M. Kotańskiego z Inowrocławia. Rozwijanie różnych form twórczości, wyobraźni, pomysłowości, przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą na terenie Kujaw i Pomorza Zachodniego oraz umiejętność wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej to istotne cele i zadanie projektowe.

Nasi uczniowie przedstawili się kolegom z Inowrocławia poprzez stworzenie prezentacji multimedialnej i umieszczenie jej na platformie TwinSpace. Natomiast my poznaliśmy ich dzięki narzędziom Avatar Maker.

Kolejnym etapem naszej współpracy było wykonanie kartek świątecznych, które wyślemy już metodą tradycyjną. Natomiast adresatów naszych kartek wylosujemy, wykorzystując kolejne ciekawe narzędzie jakim jest koło fortuny (ClassTools). Stworzyliśmy także zestawy puzzli o tematyce wielkanocnej, używając programu Jigsawplanet, które następnie umieścimy na naszym wspólnym koncie, jako zadanie do wykonania dla Inowrocławia.

O postępach naszych działań będziemy informować na bieżąco.

[Monika Kowalczuk, Ewa Ściesińska, Ewa Rojek]

Filmik z wykonywania kartek

Fotogaleria